pracownia

Pracownia „NowaConcept” specjalizuje się w projektowaniu architektury wnętrz budynków mieszkalnych i usługowych. Pracownia działa na rynku projektowania wnętrz od 2006 roku a jej założycielem i głównym projektantem jest Alicja Opolska – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

W naszej pracowni oprócz projektów wnętrz zajmujemy się również wykonywaniem projektów budowlanych przebudowy wnętrz lokali oraz zapewniamy pomoc w uzyskaniu wszystkich potrzebnych dokumentów związanych z inwestycją. Oferujemy kompleksową usługę nadzoru nad całym przedsięwzięciem – począwszy od załatwiania formalności, poprzez inwentaryzację i projekt a skończywszy na nadzorze autorskim i wykonawczym. Współpracujemy z projektantami oraz wykonawcami różnych branż, zapewniając usługę na wysokim poziomie na każdym etapie inwestycji.

Słuchamy Klienta, uwzględniamy jego potrzeby, realizujemy marzenia przekładając je na funkcjonalne i możliwe do zrealizowania rozwiązania dzięki czemu każdy nasz projekt jest wyjątkowy bo szyty na miarę konkretnego zleceniodawcy. Przywiązujemy bardzo dużą wagę do jakości dokumentacji projektowej – pozwala to zminimalizować nieporozumienia i przypadkowe rozwiązania pojawiające się w trakcie wykonywania prac budowlanych.

Na wykonany przez nas kompletny projekt wnętrz składają się następujące elementy:

  • inwentaryzacja stanu istniejącego pomieszczeń
  • koncepcje rozwiązań funkcjonalnych przedstawione w formie rzutów
  • wybrane koncepcje przedstawione w formie wizualizacji komputerowych
  • rysunki szczegółowe przedstawiające wybrane rozwiązania – rzuty, widoki ścian, detale
  • dobór materiałów, urządzeń sanitarnych, mebli, kolorystyki oraz innych elementów wykończenia wnętrza
  • projekt instalacji elektrycznych oraz oświetlenia wraz z propozycją opraw oświetleniowych
  • propozycje dostawców elementów wyposażenia wnętrza i wykonawców robót budowlanych
  • zestawienie materiałów budowlanych oraz innych elementów wyposażenia wnętrza.

Projekt wykonany jest w formie papierowej w ilości 2 egzemplarzy i zawiera wszystkie informacje potrzebne do wykończenia wnętrz w formie opisu, wizualizacji i rysunków, łącznie z zestawieniami materiałów oraz miejsc gdzie dokonać zakupów.
Współpraca podzielona jest na trzy etapy – pierwszy etap to inwentaryzacja, omówienie wytycznych dotyczących projektu i wstępne koncepcje w postaci rzutów. Po wybraniu ostatecznej koncepcji układu funkcjonalnego wykonujemy wizualizacje wszystkich pomieszczeń (etap 2) i omawiamy szczegóły projektu. Proponujemy materiały, kolorystykę, elementy wyposażenia wnętrz, oświetlenie. Po ustaleniu wszystkich szczegółów przygotowujemy dokumentację w postaci rysunków wykonawczych i opisu (etap 3).
Nad każdym projektem sprawujemy nadzór autorski – sprawdzamy czy prace budowlane są prowadzone zgodnie z projektem, w razie potrzeby wyjaśniamy wątpliwości.
Oferujemy również usługę nadzoru wykonawczego polegającą na organizacji całego przedsięwzięcia, koordynacji wykonawców i podwykonawców, dokonywaniu zakupów, organizacji transportu materiałów, wyborze drobnych akcesoriów i dekoracji.

Zapraszamy do współpracy.